Kahta kuukautta vaille 19 vuotta yrittäjänä – tätä en olisi silloin vuonna 2005 millään osannut kuvitella! 😀 Suurin osa päivistä on vilpittömästi ollut sellaisia, että en niitä olisi mihinkään vaihtanut mutta tietenkin on ollut myös aikoja, jolloin kaikki ei ole sujunut kuin Strömsössä… Niin kuin ehkä elämässä ylipäätään.

Siirryin tämän vuoden alussa Savon Yrittäjien palvelukseen kansainvälistymisasiantuntijaksi kolmivuotiseen International Call kansainvälistymispalveluun / hankkeeseen. Tämä tarkoittaa sitä, että laitan liiketoimintani ainakin toistaiseksi lepäämään enkä ota vastaan uusia toimeksiantoja. Lisäksi tämä tarkoittaa sitä, että en päivitä näitä kotisivujani ja poistin myös yritykseni sivut Facebookista.

Sydämellinen kiitos kaikille asiakkailleni, yhteistyökumppaneilleni ja sidosryhmille erinomaisen miellyttävästä yhteistyöstä kaikkien näiden vuosien aikana – ilman teitä ei olisi ollut yritystänikään! ❤️ Ja tietysti kiitän kaikkein eniten vankinta tukipilariani ja tärkeintä & läheisintä kumppaniani, omaa Iia-rakastani, jota ilman tarina olisi kenties ollut aika erilainen…

Laitan tähän loppuun vielä tuon Savon Yrittäjien International Call hankkeen kotisivut, josta löydät myös uudet yhteystietoni. Vanha puhelinnumeroni säilyy henkilökohtaisena numerona, mutta muuten yhteystiedot muuttuvat: https://www.yrittajat.fi/aluejarjestot/savon-yrittajat/savon-yrittajien-palvelut/international-call/

Mitä parhainta vuotta 2024 itse kullekin toivottaen – iloa, valoa, terveyttä ja rakkautta elämään juuri sinulle!

Jouni Ortju